Kıl Çadır 2018 Yılı Merak Edilenler
Ocak 8, 2018
Kıl Çadır Çeşitleri Nelerdir?
Ocak 9, 2018

Kıl Çadır Fiyatları Sahibinden Olur Mu?

Kıl çadır fiyatları sahibinden şeklinde çadır satış ilanları sık sık karşımıza çıkmaktadır. Kıl çadırlar çok farklı şekilde satışa sunulan bir çadır türü olduğundan herkes satışa sunabilir. Günümüz koşullarında kıl çadırlar genellikle imalatçılar sayesinde satışa sunulsa da az da olsa tekli kişiler de kıl çadır satışı yapmaktadır . Bunlar genellikle kıl çadır sahibinden satılıktır diye ilan vererek elindeki çadırı satmaya çalışmaktadır. Kıl çadır imalatçıları hiçbir şekilde sahibinden şeklinde ilan vermez. Bu ilanı verenler genellikle kıl çadırı belli bir süre kullanmış ve sonra satmak istemiştir.

Kıl çadır fiyatları sahibinden şeklinde de ilanlara rastlanır. Bazı kişiler eline geçen kıl çadırı sahibinden şeklinde pazarlayarak ve fiyatını bilmeyerek araştırma içerisine girmektedir. Ülkemizde genellikle kıl bölgelerimizde üretilen kıl çadırlar farklı kullanım alanlarına sahiptir. Bir çok işletme kıl çadırları genellikle gözleme çadırı olarak kullanmaktadır. Bazı işletmelerde şark köşesi, oyun salonu ve mescit gibi alanlarda kullanmaktadır. Bu işletmeler farklı bir durum olduğunda kıl çadırı farklı bir amaç için kullanmak istediklerinde kıl çadır sahibinden şeklinde ilan vererek değerlendirmek istemektedirler.

Kıl çadır sahibinden

Kıl çadır sahibinden

Kıl çadır fiyatları sahibinden satışı günümüzde oldukça yaygındır. Ülkemizdeki yaz aylarında bir çok belediye ve dernekler kısa süreli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu kısa süreli etkinliklerin ardında ellerinde kalan kıl çadırları bir şekilde değerlendirmek istemektedir. Bunu da sahibinden kıl çadır diye satışa sunmaktadırlar. İnternet ortamında  böyle ilanlar sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.Bunların satışı genellikle tek seferlik satış olup çok ilgi çekmezler. Çünkü sahibinde olan kıl çadır satışı genellikle ikinci el kullanılmış kıl çadırlardır. Gerçek anlamda imalatçıdan almak en doğru seçenektir.

Ülkemizde genellikle Akdeniz bölgesinde yaşayan Yörükler de kıl çadır satışı yapmaktadır. Yörüklerin yaşamında kıl çadır dokumacılığı geçim kaynağı olduğu için tekli kıl çadır satışını sahibinden diye Yörüklerde yapmaktadır. Yörüklerin çadırları hem daha sık dokunmuş olup hem daha sağlamdır. Eğer sahibinden kıl çadır satın alınacaksa Yörükler tercih edilmelidir. Yörüklerin günlük geçim kaynağı olan bu kıl çadır Yörük çadırı adıyla da bilinmektedir. Sahibinden kıl çadır fiyatları da Yörüklerde hem daha ucuz hem daha kalitelidir.

 

Ara

Whatsapp