Kıl Çadır (8)
Yörük Çadırı
Ekim 17, 2016
Kıl Çadır 2018 Yılı Merak Edilenler
Ocak 8, 2018

Kıl Çadır Fiyatları 2018

Yörük Çadır (5)

Kıl çadır fiyatları çadırın büyüklüğü ve modeline göre değişir. 2018 yılının gelmesiyle  kıl çadır metrekare fiyatları ucuzlamıştır.Genellikle çadırın fiyatını metrekare ölçüsü belirler. Her model çadırın fiyatı aynı olmaz. Firmamız imalattan satış yaptığı için ürünlerimizin fiyatları diğer firmalara göre gayet uygundur. Kıl çadır ürünleri yoğun bir işçilik gerektirdiği için her bölgede farklı fiyatlandırması olur. Ege ve Akdeniz bölgelerinde bu çadırların fiyatları çok ucudur. Antalya bölgesinde çok fazla Yörük bulunduğu için  çadır fiyatları çok uygundur.

Kıl çadır fiyatını belirleyen etkenlerin başında çadırın büyüklüğü ve modeli gelir. Genellikle kışlık bölgelerde yapılacak olan kıl çadırın işçiliği ve kullanılan malzeme fazla olacağından çadır fiyatı da doğal olarak yüksek olacaktır. Yazlık bölgelerde ise genellikle ahşap direk üstüne kurulan kıl çadırlar tercih edilmektedir. Bu çadırların fiyatları da kışlık çadırlara göre çok ucuzdur.

2018 yılında kıl çadır tercih eden işletmelerin de bazen farklı istekleri ve talepleri olur. Bu isteklerde doğal olarak fiyatını arttırır. İşletmecilerin genellikle bütün alanı değerlendirmek istemesinden dolayı farklı modellerde kıl çadır siparişi vermektedirler. Öncelikle işletmeciler farklı bir hava yaratmak için tercih ettikleri kıl çadırlarda müşterilerini memnun etmeye çalışırlar. Bu yüzden büyük, geniş çadırları tercih ederler.

Yörüklerin kullandığı kıl çadırlar ise çok ucuzdur. Direk üstü tek kat olan bu çadırlar genellikle yaylalarda kullanılır. Yaz mevsimi bitince de yerinden kaldırılır. Tek katlı olan bu kıl çadırların fiyatları 3000 liradan başlar ve büyüklüğü ölçüsünde değişir. Kıl çadır her zevke göre farklı modellerde üretilebilir. Kıl çadırı fiyatları da bu nedenle farklılık gösterir. En ucuz kıl çadırlar ise Akdeniz bölgesinde Antalya yöresinde üretilen kıl çadırlardır.

Kıl çadır fiyatları genellikle değişkendir. Kıl çadır satışında kullanılacak her malzeme için ayrı fiyat belirlenmez, toplu bir fiyat hesaplanır. Ayrıca kıl çadır tercih eden işletmecilerin kendi zevklerine göre farklı istekleri olabilir. Bu giderler ayrıca fiyata yansıtılır. Genellikle toplu çadır alımlarında her firma fiyat konusunda yardımcı olmaktadır.

Kıl çadırlar son zamanlarla oldukça rağbet görmektedir. Her firma kendi giderleri ölçüsünde maliyet hesaplamaktadır. El emeğiyle üretilen bu çadırların üretimden montajına kadar çok fazla işçilik gerektirmektedir. İşçilik giderlerinin  fazla olmasından dolayı kıl çadır fiyatları her bölgede farklılık göstermektedir. En ucuz kıl çadırlar Antalya ve çevresinde üretilmektedir.

KIL ÇADIR FİYATLARI

  • Kıl çadır metrekare ölçüsüne göre de fiyatlandırılır.
  • Kıl çadır modeline göre fiyat değişebilir.
  • Kıl çadır kullanım amacına göre değişebilir.
  • Kıl çadır rengine göre farklı fiyat uygulanır.
  • Yazlık kullanılan tek kat kıl çadırlar ucuz çadırlardır.
  • Kışlık olan kıl çadırlar (izolasyonlu) farklı fiyatlandırılır.
  • Kıl çadır fiyatları çadırın büyüklüğüne göre de değişebilir

 

 

Ara