Kıl Çadır Fiyatları 2018
Ocak 9, 2017
Kıl Çadır Fiyatları Sahibinden Olur Mu?
Ocak 9, 2018

Kıl Çadır 2018 Yılı Merak Edilenler

Kıl çadır 2018 yılı merak edilenler konumuza başlıyoruz.Yeni yılın gelmesiyle birlikte kıl çadırlar oldukça popüler olmuştur. Kıl çadır fiyatları da çok ucuzlamıştır.Ülkemizin her bölgesinde kıl çadırlara rastlamak mümkündür.Kıl çadır imalatçıları son zamanda artmıştır. Kıl çadır satışı arttıkça firmalar fiyatlarda indirime gitmiştir.2018 yılının gelmesiyle birlikte özellikle imalatçı firmalar uygun fiyatlarla kıl çadır satışı yapmaktadır.Kıl çadırların kullanım alanları çok çeşitlidir.Kullanım alanları arttıkça kıl çadır özellikleri her geçen gün merak edilmektedir. Kıl çadırın diğer çadır türlerinde görülmeyen bir çok özelliği mevcuttur. Yanmayan ve su geçirmeyen bu kıl çadırlar özellikle soğuk iklimlerin görüldüğü ülkelerde bile sıklıkla kullanılmaktadır.Kıl çadır 2018 merak edilenleri aşağıda okuyabilirsiniz.

Kıl Çadır Su Geçirir Mi?

Kıl çadır her bölgede ve her iklimde rahatlıkla kullanılabilinir.Kıl çadırlar eğimli kurulmazsa şiddetli yağmurlarda köşelerinden bir şekilde çok az da olsa su geçirir. Bu damla şeklinde olur. Kıl çadırların su geçirmemesi için eğimli bir şekilde kurulması gerekir. Eğimli kıl çadırlar kesinlikle su geçirmez ve uzun yıllar kullanılır.Kıl çadırlar eğer işletme olarak kullanılacaksa ve büyük bir çadır olacaksa mutlaka su ve ısı yalıtımlı olmalıdır. İzolasyon sistemi kıl çadırları hem soğuktan hem yağmurdan mükemmel bir şekilde korur. Eğer kıl çadır işletme olarak kullanılmayacaksa ve küçük olacaksa izolasyon sistemine gerek yoktur ve çadırın eğimli olması yeterlidir.

En çok tercih edilen kıl çadır modeli

2018 yılı en çok tercih edilen kıl çadır modeli

Kıl Çadır Her Modelde Olur Mu?

Kıl çadır 2018 yılı merak edilenler de kıl çadır modelleri oldukça araştırılmaktadır.Kıl çadırların kullanım alanları geliştikçe modelleri de değişmektedir. Büyük bir işletme olarak kıl çadır düşünülüyorsa genellikle yuvarlak modeller düşünülmektedir. Eğer festivallerde ve fuarlarda kullanılacaksa genellikle kare ve dikdörtgen çadırlar tercih edilmektedir. Kıl çadırlar son zamanlarda gözleme çadırı şeklinde karşımıza sıklıkla çıkmaktadır. Bazı bölgelerde yazlık kullanılan kenarları açık şemsiye tipli çadırlar sadece yaz aylarında kullanılmaktadır.

Kıl Çadır Çeşitleri Nelerdir?

Kıl çadır 2018 yılı merak edilenler en önemlilerinden biri de kıl çadır çeşitleridir. Kıl çadır çeşitleri modellerine göre adlandırılmaktadır.

Otağ Çadır: Yuvarlak olan süslü gösterişli çadırlar dır.

Yörük çadırı: Ahşap direk üstüne kurulan önü açık olan çadırlar dır.

Türkmen Çadırı: Yuvarlak ve dik olarak kurulmuş çadırlar dır.

Oba çadırı: Düz bir ovaya kurulmuş sayısı ondan fazla olan kıl çadırlar dır.

Ara

Whatsapp